KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1001D
Part No.:
RK73H1JTTD1001D
Datasheet:
Chuangxin CloudRK73H1JTTD1001D.pdf
Description:
RES 1K OHM 0.5% 1/8W 0603
Resistance:
1 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order RK73H1JTTD1001D on Chuangxin Cloud?
3. Are the RK73H1JTTD1001D price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD1001D?
Image RK73H1JTTD1001D
Part Number RK73H1JTTD1001D
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)