KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ETTD821J
Part No.:
RK73B2ETTD821J
Datasheet:
Chuangxin CloudRK73B2ETTD821J.pdf
Description:
RES 820 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
820 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RK73B2ETTD821J on Chuangxin Cloud?
3. Are the RK73B2ETTD821J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73B2ETTD821J?
Image RK73B2ETTD821J
Part Number RK73B2ETTD821J
Product Status Active
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)