KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ETTD512J
Part No.:
RK73B2ETTD512J
Datasheet:
Chuangxin CloudRK73B2ETTD512J.pdf
Description:
RES 5.1K OHM 5% 1/2W 1210
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RK73B2ETTD512J on Chuangxin Cloud?
3. Are the RK73B2ETTD512J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RK73B2ETTD512J?
Image RK73B2ETTD512J
Part Number RK73B2ETTD512J
Product Status Active
Resistance 5.1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)