Stackpole Electronics Inc RHC2512FT383R
Part No.:
RHC2512FT383R
Datasheet:
Chuangxin CloudRHC2512FT383R.pdf
Description:
RES 383 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RHC2512FT383R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RHC2512FT383R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RHC2512FT383R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RHC2512FT383R.
Image RHC2512FT383R
Part Number RHC2512FT383R
Product Status Active
Resistance 383 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)