Stackpole Electronics Inc RHC2512FT324R
Part No.:
RHC2512FT324R
Datasheet:
Chuangxin CloudRHC2512FT324R.pdf
Description:
RES 324 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
324 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RHC2512FT324R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RHC2512FT324R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RHC2512FT324R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RHC2512FT324R.
Image RHC2512FT324R
Part Number RHC2512FT324R
Product Status Active
Resistance 324 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)