Stackpole Electronics Inc RHC2512FT2R32
Part No.:
RHC2512FT2R32
Datasheet:
Chuangxin CloudRHC2512FT2R32.pdf
Description:
RES 2.32 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
2.32 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RHC2512FT2R32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RHC2512FT2R32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RHC2512FT2R32?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RHC2512FT2R32.
Image RHC2512FT2R32
Part Number RHC2512FT2R32
Product Status Active
Resistance 2.32 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)