Stackpole Electronics Inc RHC2512FT26R1
Part No.:
RHC2512FT26R1
Datasheet:
Chuangxin CloudRHC2512FT26R1.pdf
Description:
RES 26.1 OHM 1% 2W 2512
Resistance:
26.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)
Datasheet:
1. How to order RHC2512FT26R1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RHC2512FT26R1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RHC2512FT26R1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RHC2512FT26R1.
Image RHC2512FT26R1
Part Number RHC2512FT26R1
Product Status Active
Resistance 26.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 2512
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)