Vishay Dale RCWE0603R430FKEA
Part No.:
RCWE0603R430FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCWE0603R430FKEA.pdf
Description:
RES 0.43 OHM 1% 1/5W 0603
Resistance:
430 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCWE0603R430FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCWE0603R430FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCWE0603R430FKEA?
Image RCWE0603R430FKEA
Part Number RCWE0603R430FKEA
Product Status Active
Resistance 430 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)