Vishay Dale RCV12064M70FKEA
Part No.:
RCV12064M70FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRCV12064M70FKEA.pdf
Description:
RES 4.7M OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCV
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
4.7 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RCV12064M70FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCV12064M70FKEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCV12064M70FKEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RCV12064M70FKEA RCV12064M70FKEAAT
Part Number RCV12064M70FKEA RCV12064M70FKEAAT
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series RCV RCV
Package/Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 4.7 MOhms 4.7 MOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film Thick Film
Features High Voltage High Voltage
Temperature Coefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package - -
Ratings 1206 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) 0.024" (0.60mm)