Vishay Dale RCS120651K0FKEA
Part No.:
RCS120651K0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS120651K0FKEA.pdf
Description:
RCS1206 100 51K 1% ET1 E3
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCS120651K0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS120651K0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS120651K0FKEA?
Image RCS120651K0FKEA
Part Number RCS120651K0FKEA
Product Status Active
Resistance 51 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)