Vishay Dale RCS12064R70JNEA
Part No.:
RCS12064R70JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS12064R70JNEA.pdf
Description:
RCS1206 200 4R7 5% ET1 E3
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCS12064R70JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS12064R70JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS12064R70JNEA?
Image RCS12064R70JNEA
Part Number RCS12064R70JNEA
Product Status Active
Resistance 4.7 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)