Vishay Dale RCS120627K0FKEA
Part No.:
RCS120627K0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS120627K0FKEA.pdf
Description:
RCS1206 100 27K 1% ET1 E3
Resistance:
27 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCS120627K0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS120627K0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS120627K0FKEA?
Image RCS120627K0FKEA
Part Number RCS120627K0FKEA
Product Status Active
Resistance 27 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)