Vishay Dale RCS120624K9FKEA
Part No.:
RCS120624K9FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS120624K9FKEA.pdf
Description:
RCS1206 100 24K9 1% ET1 E3
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCS120624K9FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS120624K9FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS120624K9FKEA?
Image RCS120624K9FKEA
Part Number RCS120624K9FKEA
Product Status Active
Resistance 24.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)