Vishay Dale RCS080547R0JNEA
Part No.:
RCS080547R0JNEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS080547R0JNEA.pdf
Description:
RES SMD 47 OHM 5% 1/2W 0805
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order RCS080547R0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS080547R0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS080547R0JNEA?
Image RCS080547R0JNEA
Part Number RCS080547R0JNEA
Product Status Active
Resistance 47 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)