Vishay Dale RCS080539R0FKEA
Part No.:
RCS080539R0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS080539R0FKEA.pdf
Description:
RES SMD 39 OHM 1% 1/2W 0805
Resistance:
39 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order RCS080539R0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS080539R0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS080539R0FKEA?
Image RCS080539R0FKEA
Part Number RCS080539R0FKEA
Product Status Active
Resistance 39 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)