Vishay Dale RCS080531K6FKEA
Part No.:
RCS080531K6FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS080531K6FKEA.pdf
Description:
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/2W 0805
Resistance:
31.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order RCS080531K6FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS080531K6FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS080531K6FKEA?
Image RCS080531K6FKEA
Part Number RCS080531K6FKEA
Product Status Active
Resistance 31.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)