Vishay Dale RCS080530K0FKEA
Part No.:
RCS080530K0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS080530K0FKEA.pdf
Description:
RES SMD 30K OHM 1% 1/2W 0805
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order RCS080530K0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS080530K0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS080530K0FKEA?
Image RCS080530K0FKEA
Part Number RCS080530K0FKEA
Product Status Active
Resistance 30 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)