Vishay Dale RCS080527R0FKEA
Part No.:
RCS080527R0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCS080527R0FKEA.pdf
Description:
RES SMD 27 OHM 1% 1/2W 0805
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Datasheet:
1. How to order RCS080527R0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCS080527R0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCS080527R0FKEA?
Image RCS080527R0FKEA
Part Number RCS080527R0FKEA
Product Status Active
Resistance 27 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)