Vishay Dale RCP0603W750RJEB
Part No.:
RCP0603W750RJEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603W750RJEB.pdf
Description:
RES SMD 750 OHM 5% 1.5W 0603
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603W750RJEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603W750RJEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W750RJEB?
Image RCP0603W750RJEB
Part Number RCP0603W750RJEB
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)