Vishay Dale RCP0603W750RGEB
Part No.:
RCP0603W750RGEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603W750RGEB.pdf
Description:
RES SMD 750 OHM 2% 1.5W 0603
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603W750RGEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603W750RGEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W750RGEB?
Image RCP0603W750RGEB
Part Number RCP0603W750RGEB
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)