Vishay Dale RCP0603W680RJEB
Part No.:
RCP0603W680RJEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603W680RJEB.pdf
Description:
RES SMD 680 OHM 5% 1.5W 0603
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603W680RJEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603W680RJEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W680RJEB?
Image RCP0603W680RJEB
Part Number RCP0603W680RJEB
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)