Vishay Dale RCP0603W27R0GEB
Part No.:
RCP0603W27R0GEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603W27R0GEB.pdf
Description:
RES SMD 27 OHM 2% 1.5W 0603
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603W27R0GEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603W27R0GEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W27R0GEB?
Image RCP0603W27R0GEB
Part Number RCP0603W27R0GEB
Product Status Active
Resistance 27 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)