Vishay Dale RCP0603W1K10GEB
Part No.:
RCP0603W1K10GEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603W1K10GEB.pdf
Description:
RES SMD 1.1K OHM 2% 1.5W 0603
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603W1K10GEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603W1K10GEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603W1K10GEB?
Image RCP0603W1K10GEB
Part Number RCP0603W1K10GEB
Product Status Active
Resistance 1.1 kOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)