Vishay Dale RCP0603B470RJEB
Part No.:
RCP0603B470RJEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603B470RJEB.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 5% 1.5W 0603
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603B470RJEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603B470RJEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603B470RJEB?
Image RCP0603B470RJEB
Part Number RCP0603B470RJEB
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)