Vishay Dale RCP0603B430RJEB
Part No.:
RCP0603B430RJEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603B430RJEB.pdf
Description:
RES SMD 430 OHM 5% 1.5W 0603
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603B430RJEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603B430RJEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603B430RJEB?
Image RCP0603B430RJEB
Part Number RCP0603B430RJEB
Product Status Active
Resistance 430 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)