Vishay Dale RCP0603B200RGEB
Part No.:
RCP0603B200RGEB
Datasheet:
Chuangxin CloudRCP0603B200RGEB.pdf
Description:
RES SMD 200 OHM 2% 1.5W 0603
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1.5W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)
Datasheet:
1. How to order RCP0603B200RGEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCP0603B200RGEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCP0603B200RGEB?
Image RCP0603B200RGEB
Part Number RCP0603B200RGEB
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1.5W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)