Vishay Dale RCL12256K80JNEG
Part No.:
RCL12256K80JNEG
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
Chuangxin CloudRCL12256K80JNEG.pdf
Description:
RES SMD 6.8K OHM 2W 2512 WIDE
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCL
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RCL12256K80JNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCL12256K80JNEG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL12256K80JNEG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RCL12256K80JNEG
Part Number RCL12256K80JNEG
Manufacturer Vishay Dale
Series RCL
Package/Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1225
Size / Dimension 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)