Vishay Dale RCL1225680RJNEG
Part No.:
RCL1225680RJNEG
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Datasheet:
Chuangxin CloudRCL1225680RJNEG.pdf
Description:
RES SMD 680 OHM 2W 2512 WIDE
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCL
Package/Case:
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RCL1225680RJNEG on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCL1225680RJNEG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL1225680RJNEG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RCL1225680RJNEG
Part Number RCL1225680RJNEG
Manufacturer Vishay Dale
Series RCL
Package/Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1225
Size / Dimension 0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)