Vishay Dale RCL06124K70FKEA
Part No.:
RCL06124K70FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCL06124K70FKEA.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 1% 1W 1206 WIDE
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCL06124K70FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCL06124K70FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL06124K70FKEA?
Image RCL06124K70FKEA
Part Number RCL06124K70FKEA
Product Status Active
Resistance 4.7 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0612
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)