Vishay Dale RCL06121R00FKEA
Part No.:
RCL06121R00FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCL06121R00FKEA.pdf
Description:
RES 1 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Resistance:
1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCL06121R00FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCL06121R00FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL06121R00FKEA?
Image RCL06121R00FKEA
Part Number RCL06121R00FKEA
Product Status Active
Resistance 1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0612
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)