Vishay Dale RCL0612100RFKEA
Part No.:
RCL0612100RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCL0612100RFKEA.pdf
Description:
RES 100 OHM 1% 1W 1206 WIDE
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
Datasheet:
1. How to order RCL0612100RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCL0612100RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCL0612100RFKEA?
Image RCL0612100RFKEA
Part Number RCL0612100RFKEA
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0612
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)