Vishay Dale RCG120622R0JNEA
Part No.:
RCG120622R0JNEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRCG120622R0JNEA.pdf
Description:
RES 22 OHM 5% 1/4W 1206
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCG120622R0JNEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCG120622R0JNEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCG120622R0JNEA?
Image RCG120622R0JNEA
Part Number RCG120622R0JNEA
Manufacturer Vishay Dale
Series RCG e3
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)