Vishay Dale RCC1206680RFKEA
Part No.:
RCC1206680RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCC1206680RFKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 680R 1% ET1 E3
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCC1206680RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCC1206680RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC1206680RFKEA?
Image RCC1206680RFKEA
Part Number RCC1206680RFKEA
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)