Vishay Dale RCC1206470RFKEA
Part No.:
RCC1206470RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCC1206470RFKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 470R 1% ET1 E3
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCC1206470RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCC1206470RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC1206470RFKEA?
Image RCC1206470RFKEA
Part Number RCC1206470RFKEA
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)