Vishay Dale RCC12063K30FKEA
Part No.:
RCC12063K30FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCC12063K30FKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 3K3 1% ET1 E3
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCC12063K30FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCC12063K30FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC12063K30FKEA?
Image RCC12063K30FKEA
Part Number RCC12063K30FKEA
Product Status Active
Resistance 3.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)