Vishay Dale RCC120622R0FKEA
Part No.:
RCC120622R0FKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCC120622R0FKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 22R 1% ET1 E3
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCC120622R0FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCC120622R0FKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC120622R0FKEA?
Image RCC120622R0FKEA
Part Number RCC120622R0FKEA
Product Status Active
Resistance 22 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)