Vishay Dale RCC1206220RFKEA
Part No.:
RCC1206220RFKEA
Datasheet:
Chuangxin CloudRCC1206220RFKEA.pdf
Description:
RCC1206 100 220R 1% ET1 E3
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order RCC1206220RFKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCC1206220RFKEA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCC1206220RFKEA?
Image RCC1206220RFKEA
Part Number RCC1206220RFKEA
Product Status Active
Resistance 220 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)