Vishay Dale RCA120649R9FKEA
Part No.:
RCA120649R9FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudRCA120649R9FKEA.pdf
Description:
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
RCA
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thick Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RCA120649R9FKEA on Chuangxin Cloud?
3. Are the RCA120649R9FKEA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCA120649R9FKEA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RCA120649R9FKEA
Part Number RCA120649R9FKEA
Manufacturer Vishay Dale
Series RCA
Package/Case 1206 (3216 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)