RA73F1J13K7BTDF.pdf
RA73F1J13K7BTDF.pdf
| Image |  |
| Part Number | RA73F1J13K7BTDF |
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Series | RA73 |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 13.7 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Thin Film |
| Features | - |
| Temperature Coefficient | 25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | 0603 |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.58mm) |