KEMET R75MD2680Z3A0J
Part No.:
R75MD2680Z3A0J
Datasheet:
Chuangxin CloudR75MD2680Z3A0J.pdf
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
ESR (Equivalent Series Resistance):
16.4 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Datasheet:
1. How to order R75MD2680Z3A0J on Chuangxin Cloud?
3. Are the R75MD2680Z3A0J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R75MD2680Z3A0J?
Image R75MD2680Z3A0J
Part Number R75MD2680Z3A0J
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.4 mOhms
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)