KEMET R75MD2270CKB0K
Part No.:
R75MD2270CKB0K
Datasheet:
Chuangxin CloudR75MD2270CKB0K.pdf
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
ESR (Equivalent Series Resistance):
41.3 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.358" (9.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Datasheet:
1. How to order R75MD2270CKB0K on Chuangxin Cloud?
3. Are the R75MD2270CKB0K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R75MD2270CKB0K?
Image R75MD2270CKB0K
Part Number R75MD2270CKB0K
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 41.3 mOhms
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)