KEMET R75ID3100JE30J
Part No.:
R75ID3100JE30J
Datasheet:
Chuangxin CloudR75ID3100JE30J.pdf
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
160V
Voltage Rating - DC:
250V
ESR (Equivalent Series Resistance):
11.1 mOhms
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.476" (12.10mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)
Datasheet:
1. How to order R75ID3100JE30J on Chuangxin Cloud?
3. Are the R75ID3100JE30J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R75ID3100JE30J?
Image R75ID3100JE30J
Part Number R75ID3100JE30J
Manufacturer KEMET
Package/Case Radial
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 160V
Voltage Rating - DC 250V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 11.1 mOhms
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)