Nisshinbo Micro Devices Inc. R1524H034B-T1-YE
Part No.:
R1524H034B-T1-YE
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
Chuangxin CloudR1524H034B-T1-YE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 200MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.4V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
2V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
6.5 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Supplier Device Package:
SOT-89-5
Datasheet:
1. How to order R1524H034B-T1-YE on Chuangxin Cloud?
3. Are the R1524H034B-T1-YE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1524H034B-T1-YE?
Image R1524H034B-T1-FE R1524H034B-T1-YE
Part Number R1524H034B-T1-FE R1524H034B-T1-YE
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc. Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series R1524x R1524x
Package/Case SOT-89-5/6 SOT-89-5/6
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V 3.4V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 2V @ 200mA 2V @ 200mA
Current - Output 200mA 200mA
Current - Quiescent (Iq) 6.5 µA 6.5 µA
Control Features Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) -40°C ~ 105°C (TA)