Nisshinbo Micro Devices Inc. R1515S033B-E2-JE
Part No.:
R1515S033B-E2-JE
Package:
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
Chuangxin CloudR1515S033B-E2-JE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA 6HSOP
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.7V @ 20mA
Current - Output:
50mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Supplier Device Package:
6-HSOP-J
Datasheet:
1. How to order R1515S033B-E2-JE on Chuangxin Cloud?
3. Are the R1515S033B-E2-JE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1515S033B-E2-JE?
Image R1515S033B-E2-FE R1515S033B-E2-JE
Part Number R1515S033B-E2-FE R1515S033B-E2-JE
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc. Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series R1515x R1515x
Package/Case 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 20mA 0.7V @ 20mA
Current - Output 50mA 50mA
Control Features Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA) -40°C ~ 105°C (TA)