Nisshinbo Micro Devices Inc. R1515H033B-T1-FE
Part No.:
R1515H033B-T1-FE
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
Chuangxin CloudR1515H033B-T1-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-5
Manufacturer:
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series:
R1515x
Package/Case:
SOT-89-5/6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.7V @ 20mA
Current - Output:
50mA
Current - Quiescent (Iq):
20 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-89-5
Datasheet:
1. How to order R1515H033B-T1-FE on Chuangxin Cloud?
3. Are the R1515H033B-T1-FE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1515H033B-T1-FE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R1515H033B-T1-FE R1515H033B-T1-JE
Part Number R1515H033B-T1-FE R1515H033B-T1-JE
Manufacturer Nisshinbo Micro Devices Inc. Nisshinbo Micro Devices Inc.
Series R1515x R1515x
Package/Case SOT-89-5/6 SOT-89-5/6
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.7V @ 20mA 0.7V @ 20mA
Current - Output 50mA 50mA
Current - Quiescent (Iq) 20 µA 20 µA
Current - Supply (Max) - -
PSRR - -
Control Features Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C