Nisshinbo Micro Devices Inc. R1514H098B-T1-FE
Part No.:
R1514H098B-T1-FE
Datasheet:
Chuangxin CloudR1514H098B-T1-FE.pdf
Description:
IC REG LINEAR 9.8V 150MA SOT89-5
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
9.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 20mA
Current - Output:
150mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Datasheet:
1. How to order R1514H098B-T1-FE on Chuangxin Cloud?
3. Are the R1514H098B-T1-FE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1514H098B-T1-FE?
Image R1514H098B-T1-FE R1514H098B-T1-JE
Part Number R1514H098B-T1-FE R1514H098B-T1-JE
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 9.8V 9.8V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 20mA 0.35V @ 20mA
Current - Output 150mA 150mA
Control Features Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C