YAGEO PU3921FKMP90R001L
Part No.:
PU3921FKMP90R001L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudPU3921FKMP90R001L.pdf
Description:
RES 0.001 OHM 1% 9W 3921
Manufacturer:
YAGEO
Series:
PU
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
9W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order PU3921FKMP90R001L on Chuangxin Cloud?
3. Are the PU3921FKMP90R001L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PU3921FKMP90R001L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PU3921FKMP90R001L
Part Number PU3921FKMP90R001L
Manufacturer YAGEO
Series PU
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 9W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings -
Size / Dimension 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)