Nexperia USA Inc. PTVS8V5S1UTR,115
Part No.:
PTVS8V5S1UTR,115
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS8V5S1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SOD123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.5V
Voltage - Breakdown (Min):
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
27.8A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order PTVS8V5S1UTR,115 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS8V5S1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS8V5S1UTR,115?
Image PTVS8V5S1UTR-QX PTVS8V5S1UTR,115
Part Number PTVS8V5S1UTR-QX PTVS8V5S1UTR,115
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V 8.5V
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V 9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V 14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.8A 27.8A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)