Nexperia USA Inc. PTVS7V5S1UTR,115
Part No.:
PTVS7V5S1UTR,115
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS7V5S1UTR,115.pdf
Description:
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SOD123W
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
7.5V
Voltage - Breakdown (Min):
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
31A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order PTVS7V5S1UTR,115 on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS7V5S1UTR,115 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS7V5S1UTR,115?
Image PTVS7V5S1UTR-QX PTVS7V5S1UTR,115
Part Number PTVS7V5S1UTR-QX PTVS7V5S1UTR,115
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 7.5V 7.5V
Voltage - Breakdown (Min) 8.33V 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 12.9V 12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A 31A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 185°C (TA) -55°C ~ 185°C (TA)