Nexperia USA Inc. PTVS22VU1UPAZ
Part No.:
PTVS22VU1UPAZ
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
3-PowerUDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudPTVS22VU1UPAZ.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC 3HUSON
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Package/Case:
3-PowerUDFN
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
300W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
700pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-HUSON (2x2)
Datasheet:
1. How to order PTVS22VU1UPAZ on Chuangxin Cloud?
3. Are the PTVS22VU1UPAZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS22VU1UPAZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTVS22VU1UPAZ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTVS22VU1UPAZ
Part Number PTVS22VU1UPAZ
Manufacturer Nexperia USA Inc.
Package/Case 3-PowerUDFN
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.4A
Power - Peak Pulse 300W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency 700pF @ 1MHz
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)